Dalej bez zdobyczy

Siedlecka Pogoń poniosła trzecią porażkę z rzędu.

Po dobrym starcie dla beniaminka z Siedlec przyszedł ostatnio wyraźnie słabszy okres. Siedlczanie w siódmej kolejce zanotowali trzecią porażkę z rzędu, ulegając w Głogowie 0:1 innemu beniaminkowi - Chrobremu. Gospodarze zdobyli prowadzenie dość szybko, bo już w 22 minucie. Po akcji lewą stroną boiska piłkę otrzymał Karol Danielak i pewnym uderzeniem głową pokonał Jacka Kozaczyńskiego.

Pogoń próbowała przejść do bardziej ofensywnej gry, okazję miał Krystian Wójcik, którego strzał sparował jednak bramkarz Sławomir Janicki. Chrobry też miał szansę na podwyższenie, kiedy strzelał Mateusz Hałambiec. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze mogli podwyższyć na 2:0, ale okazji nie wykorzystał Łukasz Szczepaniak. Po około 60 minutach gry goście postawili wszystko na jedna kartę i ruszyli do ataku, spychając Chrobrego do obrony. Gole mogli zdobyć Cezary Demianiuk, Wójcik oraz Adrian Dziubiński. Z drugiej strony kontra gospodarzy powinna im przynieść bramkę po wślizgu Michała Ilkowa-Gołębia.

I liga

7 kolejka

Chrobry Głogów – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0). Bramka: Danielak 22.

Pogoń: Kozaczyński  6 – Grudniewski 5, Dybiec 5, Lewandowski 5, Ratajczak 5, Ogrodnik 3 (39 Dzięgielewski 4), Rodak 5 (70 Tarachulski 4), K. Wójcik 5, Djalo 5(62 Dziubiński 5), Drażba 5, Demianiuk 5. Trener: Purzycki.

Pozostałe wyniki: Zagłębie Lubin – Stomil Olsztyn 1:1, Olimpia Grudziądz – Bytovia Bytów 3:2, GKS Katowice – Wigry Suwałki 0:1, Dolcan Ząbki – Wisła Płock 0:0, Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 1:1, GKS Tychy – Flota Świnoujście 1:1, Arka Gdynia – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:4, Widzew Łódź – Miedź Legnica 0:0.