Dalej w impasie

Piłkarze Pogoni nie przerwali serii bez wygranej i tylko zremisowali z Bytovią Bytów.

Beniaminek z Siedlec swoje ostatnie - trzecie zwycięstwo w I lidze odnotował w 14 kolejce pod koniec października, kiedy to pokonał łódzki Widzew 3:1. Od tamtej pory Pogoń zanotowała pięć przegranych i dwa remisy - ten drugi w minioną niedzielę z Bytovią Bytów.

Dla zespołów będących w strefie spadkowej mecz miał bardzo duże znaczenie. Obie drużyny marzyły o wygranej, skończyło się jednak na remisie. Spotkanie w Siedlcach miało wyrównany przebieg. Wprawdzie goście lepiej operowali piłką, grali składniej, jednak więcej okazji bramkowych mieli siedlczanie. Już na początku spotkania groźnie uderzał Antonio Calderon – najpierw z dystansu, potem nie trafił do pustej bramki po strzale głową, gdy przejął piłkę po interwencji bramkarza Bytovii Wojciecha Pawłowskiego. W międzyczasie, po rzucie rożnym siedlczan, napastnik gości Janusz Surdykowski bliski był gola samobójczego, kiedy to wybijając piłkę, uderzył nią w słupek własnej bramki. Goście najpoważniej zagrozili bramce siedlczan w drugiej połowie – po strzale z rzutu wolnego Mariusza Kryszaka i następnie niecelnym uderzeniu głową Kamila Juraszka. Piłkę meczową na kilka minut przed końcem meczu miał napastnik Pogoni Donald Djoussé, który po otrzymaniu podania od Michała Ogrodnika nie trafił w bramkę, znajdując się od niej ok. 8 m.

I liga

21 kolejka

Pogoń Siedlce – Bytovia Bytów 0:0.

Pogoń: Kozaczyński 5 – Grzesik 5, Dybiec 5 (72 Rodak), Lewandowski 5, Ratajczak 5, Tomalski 4 (60 Ogrodnik 4), Chietino 5, Dziubiński 4 (72 Dmowski), K. Wójcik 5, Calderón 5, Djoussé 5. Trener: Alós.

Pozostałe wyniki: Chrobry Głogów – Wisła Płock 2:3, Zagłębie Lubin – Wigry Suwałki 3:0, GKS Tychy – Widzew Łódź 1:0, Dolcan Ząbki – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1, Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 0:4, GKS Katowice – Flota Świnoujście 2:1, Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 4:1, Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice 0:0.