Kultura
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Dali ognia na parkiecie

Dobiegł końca pierwszy turnus warsztatów Studia Artystycznego „Metro” działającego przy Teatrze Buffo. W piątek, 12 lipca w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem przed licznie zgromadzoną publicznością młodzi artyści przedstawili efekt dwutygodniowej pracy.

Był to jubileuszowy występ, bowiem w tym roku minęła dziesiąta rocznica współpracy Teatru Buffo z Powiatowym Ośrodkiem Sportu w Miętnem.

Popisy taneczne i wokalne

Na parkiecie królowały taniec i piosenka. Grupa najmłodszych artystów przeszła samą siebie. Z pewnością na ich występ wpłynęła obecność na pokazie Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza. Prowadząca grupę Beata Mysińska była zachwycona występem swoich podopiecznych. Burzliwymi oklaskami obdarzyli popis również młodzi sportowcy – piłkarze z Akademii Piłkarskiej Aqape Białołęka. Mieli oni swój udział w przygotowaniu pokazu. Chłopcy nie tylko kopią piłkę, ale i czuję sztukę, doceniając wysiłek i pracę w nią włożoną. Duża w tym zasługa ich trenera Piotra Knapa i jego kolegów wychowawców.

Pokaz wyreżyserował i poprowadził Wojciech Paszkowski. Za konsoletą nagłaśniającą stanął Piotr Hajduk, współautor przedsięwzięcia. Prawdziwa furorę wywołały układy hip hopowe przygotowane przez Piotra Tolaka. Artyści i cala sala bawili się doskonale.

Niestety całkowicie zawiodły solowe popisy wokalne. Trudno zaakceptować śpiewanie takich utworów jak „Małe tęsknoty” z repertuaru Krystyny Prońko, „Nie wolno mi”, który to pół wieku temu śpiewały Rena Rolska i Anna German, czy „Ave Maryja”. Po pierwsze, są to bardzo trudne piosenki przewyższające możliwości wokalne młodych osób, po drugie – nie pasowały do konwencji pokazu.

Fajerwerki na koniec

Za to dzieci w swoim repertuarze broniły się świetnie. Należą im się duże brawa. Młodzież pięknie zatańczyła trudne, przygotowane z pomysłem, układy w choreografii Iwony Runowskiej.

Na zakończenie pokazu na salę wjechał jubileuszowy tort, z którego biły sztuczne ognie. Młodzież była zachwycona niespodzianką sprawioną przez Andrzeja Kujdę, szefa Powiatowego Ośrodka Sportu. Do wspólnego poczęstunku zaproszono młodych piłkarzy oraz dzieci z widowni. Było uroczyście i słodko.

A już 13 lipca ruszył drugi turnus warsztatów. Podobnie jak pierwszy, zakończy się pokazem, który odbędzie się w hali widowiskowo -sportowej ZSR w czwartek, 25 lipca, o 19.00.

Eugeniusz J. Lisowiec

KO