Rozmowy
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Dar Niepokalanej – Cudowny Medalik

Noś, noś Cudowny Medalik, który nam Matka Najświętsza dała// dla zbawienia i dla chwały, albowiem cały świat i nas ukochała - śpiewają czciciele Maryi z Apostolatu Maryjnego, który przed tygodniem świętował jubileusz 185 rocznicy objawienia Cudownego Medalika. Jaką wymowę mają te słowa dla Pani?

Najświętsza Maryja Panna na trudne czasy, na niespokojne dni dała światu i każdemu z nas Cudowny Medalik, który chroni od zła. On ręką Maryi prowadzi nas do Boga. Ten dar otrzymaliśmy 27 listopada 1830 r., w czasie objawienia Najświętszej Maryi Panny s. Katarzynie Laboure w kaplicy Sióstr Miłosierdzia we Francji - mówi Władysława Kaliszuk, moderatorka Apostolatu Maryjnego w Siedlcach.

Najświętsza Maryja Panna na trudne czasy, na niespokojne dni dała światu i każdemu z nas Cudowny Medalik, który chroni od zła. On ręką Maryi prowadzi nas do Boga. Ten dar otrzymaliśmy 27 listopada 1830 r., w czasie objawienia Najświętszej Maryi Panny s. Katarzynie Laboure w kaplicy Sióstr Miłosierdzia we Francji. Niepokalana powierzyła jej misje wykonania medalika, którego wzór ukazała, obiecując: „Wszyscy, którzy go nosić będą z wiarą, otrzymają wiele łask. Tych, którzy mi ufają, otoczę szczególną opieką”. Przekazała także słowa modlitwy, z jaką mamy się do Niej zwracać: „Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Te słowa znajdziemy również na medaliku.

Z wybiciem medalika były początkowo trudności…

Pierwsze medaliki wybito w czerwcu 1832 r., gdy pozwolenia udzielił arcybiskup Paryża. Od razu stały się one narzędziem szczególnego Bożego działania. ...

LA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł