Aktualności
Dbają o aktywizację seniorów

Dbają o aktywizację seniorów

Centrum Wolontariatu w Siedlcach prowadzone przez Caritas zaprasza seniorów na cykl warsztatów edukacyjno-aktywizujących pt. „Aktywizacja umysłu to lepsza jakość życia”.

Cykl sześciu spotkań odbywa się z Elżbietą Koc, pedagogiem osób dorosłych w sali przy ul. Katedralnej 5/4 w Siedlcach.

Podczas warsztatów uczestnicy zdobywają wiedzę o aktywizacji umysłu i dowiadują się, jak utrzymać dobrą kondycję mózgu.

– Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych seniorów. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zapisać się na listę przed spotkaniem – mówi Beata Prokurat z Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach.

Pierwsze spotkanie pt. „Profilaktyka procesu starzenia” odbyło się 14 września. Seniorzy mieli okazję zrozumieć bliżej proces starzenia i sposoby, jak go spowalniać. Usłyszeli, jak ważna jest profilaktyka, która może wielu negatywnym zmianom organizmu psychofizycznym zapobiec lub zmniejszyć powstałe szkody.

– Zapoznanie się i zaakceptowanie, że starzenie jest procesem naturalnym, jest niezwykle ważne, ale poprzez własną aktywność umysłową, czynny tryb życia, stworzenie nowych dobrych nawyków można zachować piękną jakość życia na długie lata – mówi E. Koc.

Na koniec spotkania odbyły się grupowe ćwiczenia – uczestnicy uczyli się, jak stawiać diagnozę, stosować profilaktykę i ustalać zastosowanie rodzajów aktywności.

Nadchodzące warsztaty odbędą się w dniach:

28 września, godz. 16.00 – „Jak zadbać o sprawność umysłową?”;

5 października, godz. 16.00 – „Twój mózg potrzebuje towarzystwa”;

26 października, godz. 16.00 – „Pamięć wymaga treningu”;

9 listopada, godz. 16.00 – „Koncentrację można ćwiczyć”;

23 listopada, godz. 16.00 – „Siła mózgu to styl życia”.

 

Więcej szczegółów i zapisy: Beata Prokurat, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, ul. Bpa I. Świrskiego 57, tel. 510-756-437.

 

(AN)