Derbowa victoria

W 18 kolejce obie nasze jedenastki przegrały swoje mecze. W derby pod wodzą nowego szkoleniowca Orlęta Łuków pokonują swoich imienników z Radzynia.

Orlęta Ł. – Orlęta R. 1:0

Po przegranym meczu w Szarowoli dyrektor Orląt Waldemar Bacik zapowiadał zmiany w zespole. Nie mówiąc nic o personaliach, zapewne miał na myśli zmianę na stanowisku trenera. W rzeczywistości doszło do takiej zmiany. Dotychczasowy szkoleniowiec Andrzej Zarzycki zrezygnował z prowadzenia drużyny za obopólną zgodą, a jego miejsce zajął jeden z lepszych piłkarzy w historii łukowskiego klubu Dariusz Solnica. Debiut nowego szkoleniowca wypadł bardzo dobrze. Prowadzony przez niego zespół pokonał lokalnego rywala z Radzynia 1:0. Jedyna bramka meczu padła w 77 minucie. Po rzucie rożnym bitym przez Szlaskiego piłka trafiła do Artura Gaja, który celnym uderzeniem zdobył zwycięską bramkę dla swojego zespołu. Początek derbowego meczy należał do gości, którzy mogli zdobyć prowadzenie już w 5 minucie za sprawą Wołka, który uderzył zbyt lekko. Łukowianie mieli więcej z gry w miarę upływu czasu. Do przerwy bliski zdobycia gola był Borowik, kiedy piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron okazje miał też Artur Gaj. Mecz obserwowało ok. 1200 widzów, w tym ok. 200-osobowa grupa kibiców z Radzynia. Osobnym rozdziałem spotkania była praca arbitra głównego Michała Pastusiaka z Lublina, który wydał kilka kontrowersyjnych decyzji, między innymi pokazał 2 żółte kartki, nie dając jednocześnie czerwonej Konradowi Tarkowskiemu z Orląt Radzyń.

III LIGA

Lubelsko-podkarpacka

18 kolejka

Orlęta Radzyń – Stal Rzeszów 0:2 (0:1). Bramki: Udaudo 2, Gryboś 90

Spartakus Szarowola – Orlęta Łuków 3:0 (1:0).

Pozostałe wyniki: Stal Kraśnik – Łada Biłgoraj 2:0, Stal Mielec – Górnik II Łęczna 0:0, Tomasovia Tomaszów Lub. – Orzeł Przeworsk 3:1, Izolator Boguchwała – Unia Nowa Sarzyna 1:2, Karpaty Krosno – Wisłoka Dębica 2:2.

19 kolejka

Orlęta Łuków – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (0:0). Bramka: A. Gaj 77.

Orleta Ł.: Liczewski – W. Szewczak, Grula, P. Szewczak, Borowik (76 Marcianiak), Rodak, Skrzymowski, Szlaski (88 Wryk), Aleksandrowicz, Gaj, Dziewulski. Trener: Dariusz Solnica.

Orlęra R.: Stężała – P. Ślusarczyk (34 Borysiuk), Ptaszyński, Syta, Gmur (81 R. Ślusarczyk), Pliszka, Leszkiewicz, Kępa, Wołek, Tarkowski, Panek. Trener: Marek Majka.

Pozostałe wyniki: Spartakus Szarowola – Stal Kraśnik 2:4, Stal Rzeszów – Karpaty Krosno 2:0,

Wisłoka Dębica – Izolator Boguchwała 2:2, Unia Nowa Sarzyna – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1,

Orzeł Przeworsk – Resovia 0:2, Avia Świdnik – Stal Mielec 2:0,Górnik II Łęczna – Łada Biłgoraj 2:0.