Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Deszczowy festyn

Piknik kabaretowy zorganizowany 10 lipca przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec został przerwany przez ulewę. Zabawę, która miała odbyć pod gwiazdami przeniesiono do w remizy.

Imprezę zainaugurowała Msza św. w kaplicy w Żabcach. Po nabożeństwie, na terenie należącym do miejscowej szkoły rozpoczął się piknik. Do swojego pierwszego festynu tłuścieckie stowarzyszenie bardzo dobrze się przygotowało. Jego członkowie, wraz z prezesem Czesławem Węgrzyniakiem na czele, czuwali nad prawidłowym przebiegiem imprezy i jej obsługą techniczną.

Na placu szkolnym rozstawiono dmuchane sprzęty dla dzieci. Było stoisko Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z torem rowerowym i alkogoglami oraz zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, któremu towarzyszyła grupa łucznicza „Tatarzynowie”.

Na scenie prezentowały się grupy kabaretowe i soliści. Wystąpił zespół „Marzenie” z Krzewicy, kabaret „Młode Lisy” z Łobaczewa Małego i Ania Karbowiak z Łosic. Mieszkańcy Tłuśćca i goście, którzy przyjechali na piknik, mogli również na żywo zobaczyć dwóch słynnych aktorów – Stanisława Górkę i Wojciecha Machnickiego, bowiem głównym punktem festynu był spektakl Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę pt. „Mój drogi Lwów”. Aktorom, którzy prezentowali lwowskie piosenki i dialogi, akompaniował Zbigniew Rymarz. Był to nie tylko główny, ale również ostatni punkt programu przed ulewą. – Burza nas nie ominęła, dlatego występy trzeba było przerwać – informuje Cz. Węgrzyniak, prezes SILT. – Jednak nie zrezygnowaliśmy z tanecznej zabawy. Była bardzo udana, mimo że nie tańczono pod gwiazdami tylko w remizie – dodaje.

Piknik kabaretowy był podsumowaniem projektu „Kabaret Pluszowe Rambo”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec. Jego realizację wsparła gmina Międzyrzec Podlaski oraz Gminny Ośrodek Kultury. 

BZ