Aktualności
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

W ostatnią niedzielę maja, w którą w tym roku przypada również Dzień Matki, odbędzie się kolejna Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem towarzyszyć jej będzie hasło „Kobieta wolna”.

Diecezjalna pielgrzymka jest zawsze radosnym świętem kobiet diecezji siedleckiej. Do udziału w spotkaniu, które odbywa się w pratulińskim sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, zaproszone są kobiety pełniące różne role, będące w różnych powołaniach i w różnym wieku.

Modlitwa i taniec
Spotkanie w Pratulinie otworzy o 10.00 diecezjalny duszpasterz rodzin ks. dr Jacek Sereda. Następnie panie wysłuchają konferencji pt. „Wolność kobiety”. Wygłosi ją dominikanka s. Małgorzata Lekan – autorka książki „Boska ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś”. O 10.45 rozpocznie się taniec lednicki który poprowadzą Wiktoria Sikory i s. M. Lekan OP z uczestniczkami rekolekcji dla kobiet, które odbędą się w piątek i sobotę poprzedzające pielgrzymkę. Na 11.00 zaplanowano czas świadectw. O 12.00 uczestniczki spotkania wezmą udział w nabożeństwie majowym. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia w intencji kobiet, szczególnie matek, sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy.

Wolność – czym jest?
Temat przewodni tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet brzmi: „Kobieta wolna”. – Kiedy zapytamy współczesne kobiety o znaczenie tych słów, odpowiedzą różnie: odważna, pewna siebie, niezależna i samodzielna, a także – skoncentrowana na swoich potrzebach i własnej karierze zawodowej. O tym, czym jest prawdziwa wolność kobiety, na czym ona polega we współczesnym świecie i kiedy mogę powiedzieć, że naprawdę jestem wolna – jestem wolna, opowie podczas pielgrzymki s. M. Lekan, która w swojej posłudze głosi konferencje, prowadzi spotkania i warsztaty dla kobiet, towarzysząc im w rozwoju duchowym i osobistym – zapowiada Anna Stephan z duszpasterstwa rodzin, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego, gorąco zachęcając do udziału w pielgrzymce. Dodaje też, że książka autorstwa s. Małgorzaty „Boska ja…” stała się bazą programu ułożonego przez siostrę, z którego w obecnym roku formacyjnym korzystała wspólnota kobiet „Umiłowana” działająca w naszej diecezji.
Serdecznie zapraszamy!

LI