Aktualności
Diecezjalne dożynki

Diecezjalne dożynki

7 września rozpoczną się w Woli Gułowskiej tegoroczne dożynki diecezjalne połączone z odpustem Narodzenia NMP. W sobotę od 15.00 rozpocznie się powitanie pielgrzymów przybywających do sanktuarium.

O 18.00  odprawiona będzie Msza św. w ich intencji, a godzinę później odbędzie się nabożeństwo różańcowe (do pięciu ołtarzy). O 20.00 rozpocznie się Eucharystia koncelebrowana przez księży z dekanatu. Na 21.30 przewidziany jest koncert piosenki maryjnej w wykonaniu o. Zbigniewa Kutki. O 23.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Niedzielny blok uroczystości zainaugurują o 8.00 Godzinki ku czci Matki Bożej. O 9.00 odbędzie się Msza św. w intencjach zbiorowych. Na 10.00 zaplanowano koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Radzynia Podlaskiego, zaś na 10.30 – wykład Gabriela Janowskiego nt. „Polskie rolnictwo okresu przemian. Walka o przetrwanie czy rozwój”. O 11.00 rozpocznie się prezentacja wieńców dożynkowych. Sumie odpustowej o 12.00 przewodniczyć będzie bp Kazimierz Gurda.

Po Mszy św. błogosławieństwo koron żniwnych, ziarna i nasion, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania loretańska i procesja eucharystyczna.

Zachęcamy do udziału!

AW