Aktualności
Diecezjalny Dzień Chorego

Diecezjalny Dzień Chorego

2 lipca, w sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu,odbędzie się Diecezjalny Dzień Chorego ph. „W komunii z Cierpiącym i Zmartwychwstałym Panem”.

Do udziału w uroczystościach oo. oblaci zapraszają szczególnie tych, którzy – ze względu na krzyż choroby czy podeszły wiek – doznają trudów i cierpienia w życiu codziennym. W intencji chorych i cierpiących diecezjan i pielgrzymów modlić się będzie biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski.

2 lipca obchodzone jest również święto Matki Bożej Kodeńskiej, które co roku przyciąga do sanktuarium rzesze dotkniętych chorobą i cierpieniem pątników, ich opiekunów, kapłanów, władze samorządowe i pracowników służby zdrowia. Jest to także dzień odpustu parafialnego.

Diecezjalny dzień Chorego zainaugurują o 7.30 Godzinki ku czci Matki Bożej. Następnie o 8.00 i 10.00 zostaną odprawione Eucharystie z homiliami. O 11.00 na kodeńskiej Kalwarii rozpocznie się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie wyruszy procesja maryjna. O 11.30 pielgrzymi wezmą udział w Mszy św. Sumie pontyfikalnej w intencji chorych i cierpiących będzie przewodniczył pasterz Kościoła siedleckiego. Podczas Eucharystii zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, a także udzielone błogosławieństwo lourdzkie. Uroczystości zakończy procesja do bazyliki. O 18.00 odprawiona zostanie jeszcze jedna Msza św.

Zakonnicy zachęcają do korzystania z sakramentu pojednania. Spowiednicy będą dyżurować w konfesjonałach w bazylice, ogrodzie rajskim i na Kalwarii.

MD