Rozmaitości
Dla amatorów zieleni

Dla amatorów zieleni

Przed nami kolejna wystawa ogrodnicza ph. „Wiosna na Polu i w Ogrodzie”. To prawdziwy raj dla rolników, sadowników i działkowiczów.

14 kwietnia odbędzie się już siódma edycja tej wystawienniczo-targowej imprezy. Warto podkreślić, że to jedyna – poza Międzynarodowymi Dniami z Doradztwem Rolniczym – tego typu impreza organizowana w regionie. Zainteresowanych – jak podkreślają gospodarze z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach – przybywa i to zarówno po stronie wystawców, jak i zwiedzających. Wszystko dzięki temu, że przedsięwzięcie na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń regionalnych i z roku na rok poszerza swoją formułę.

Bogata oferta

„Wiosna na Polu i w Ogrodzie” to prawdziwy raj dla rolników, sadowników i działkowiczów. Ale nie tylko ci, którzy na co dzień parają się uprawą i gospodarką, znajdą coś dla siebie. Oferta wystawy kierowana jest bowiem również do tych, którzy lubią urządzać swoje ogrody, balkony i tereny wokół domu. Program tegorocznej wystawy obejmuje m.in. prezentację działalności MODR, propozycje handlowe i usługowe firm działających dla rolnictwa (nawozowych, środków ochrony roślin oraz nasienniczych). W ofercie handlowej znajdą się sadzonki, materiał sadowniczy i szkółkarski, nasiona, mały i większy sprzęt niezbędny do uprawy roślin oraz elementy wyposażenia ogrodów.

Z dobrym smakiem

Stoiska wystawiennicze uginać się będą od smaków kuchni regionalnej. „Wiosna na Polu i w Ogrodzie” to doskonała okazja, by zaopatrzyć swoją spiżarnię w domowe wędliny, miody, chleby na zakwasie oraz inne wypieki. Przewidziano również kiermasz kwiatów, drzew owocowych i krzewów ozdobnych, wyrobów rękodzieła ludowego oraz prezentację pasiek pszczelich. Amatorzy wypoczynku w spokojnych, urokliwych miejscach regionu będą mieli okazję zapoznać się z ofertami gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych oraz poznać walory turystyczno-krajoznawcze Mazowsza i Podlasia.

Tradycyjnie już zostaną też zorganizowane konkursy z nagrodami, a czas zwiedzającym umilą ludowi artyści i występy regionalnych zespołów.

GU