Diecezja

Dla dobra Polski

W piątek 3 maja, podczas Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego w intencji parafian i gości, parafia św. Stanisława w Siedlcach otrzymała medal Pro Bono Poloniae.

- Zgromadziliśmy się na Eucharystii, by oddać cześć Bogu i chwalić Go za dar Najświętszej Maryi, Królowej Polski. By podziękować za opiekę nad naszą ojczyzną oraz przeżyć uroczystość wręczenia naszej parafii „Pro Bono Poloniae”, przyznanego za zasługi w dziele krzewienia wartości religijno-patriotycznych - powiedział na początku Mszy św. proboszcz parafii ks. kan. dr Jerzy Duda.

Przypomniał też pokrótce rolę tej parafii i posługujących w niej duszpasterzy w czasach zawirowań historycznych, zniewolenia Polski i wtedy, gdy nasza ojczyzna dźwigała się z ruin. Kościół ten nadal pełni szczególną role w kształtowaniu narodowej tożsamości – to tutaj co roku wspomina się m.in. rocznice takich wydarzeń, jak zbrodnia katyńska, rocznica wprowadzenia stanu wojennego czy też podpisania porozumień sierpniowych. Systematycznie, raz w miesiącu, sprawowane są Msze w intencji ojczyzny.

 

Dla dobra Polski

Rozpoczynając homilię, bp G. Suchodolski podkreślił, że uhonorowanie parafii wpisuje się w obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja i cześć oddawaną w tym dniu Matce Najświętszej – Królowej Korony Polskiej. ...

LI

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł