Aktualności
Dla Jezusa

Dla Jezusa

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 30 maja w miastach naszego regionu organizowane są koncerty uwielbienia.

Biała dla Jezusa – koncert prowadzony przez zespół Projekt Przebudzenie odbędzie się w amfiteatrze w parku radziwiłłowskim o 19.00. Jak informuje w imieniu organizatorów Justyna Bielecka, w intencji dobroczyńców koncertu, jak również wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic, 18 maja – w wigilię Zesłania Ducha Świętego – w parafii NNMP sprawowana była Msza św.

W Siedlcach koncert chwały odbędzie się przed sanktuarium św. Józefa; początek – o 19.00. Wystąpi zespół Projekt uwielbienie, poza tym osobiste świadectwo złoży Paweł Cwynar. Hasłem wydarzenia są słowa z Apokalipsy św. Jana „Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!”. – Chcemy dać uczestnikom wieczoru światło i nadzieję – zaznacza ks. dr Tomasz Bieliński, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej. – Przywołujemy jedne z ostatnich słów Pisma Świętego, mówiące o tęsknocie Oblubienicy – Kościoła i Ducha, który w tym Kościele zaprasza Jezusa, aby powrócił. On jest Księciem Pokoju, wypełnieniem naszych pragnień. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, kiedy po Mszach i procesjach spotkamy się na koncercie, będzie to swego rodzaju wołanie: objaw się, nie pozostawaj adorowany w kościołach, przyjdź – Jezu – do naszego życia, aby dalej je przemieniać. Przyjdź tam, gdzie są nasze lęki i brakuje miłości – wyjaśnia ks. T. Bieliński. Organizatorami koncertu są: SNE, Wspólnota Jednego Ducha i parafia św. Jana Pawła II.

Wstęp na obydwa wydarzenia – wolny. Koncerty są objęte honorowym patronatem bp. Kazimierza gurdy oraz prezydentów miast.