Aktualności
Dla mieszkańców powiatu i Mazowsza

Dla mieszkańców powiatu i Mazowsza

W Miętnem powstaje nowoczesny zakład opiekuńczo-leczniczy, w znajdzie opiekę 60 osób, a zatrudnienie ponad 20. Termin przyjęcia pierwszych podopiecznych zaplanowano na lipiec tego roku.

Jak tłumaczy dr Piotr Kędzierski, jest to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne, ponieważ poprzedni zakład, prowadzony przez prywatną firmę, został zlikwidowany na skutek wypowiedzenia umowy najmu przez szpital mazowiecki. – W nowej placówce, którą budujemy od podstaw, znajdą się małe sale z łazienkami dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych. Przewidujemy powstanie części komercyjnej, jak również opartej o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Chcielibyśmy, aby pierwsi podopieczni zamieszkali u nas już w lipcu – mówi lekarz, dodając, iż zakład powstaje dzięki unijnym dotacjom i pieniądzom z kredytu.

Placówka przyjmie pacjentów z całego Mazowsza, ale dr Kędzierski liczy, iż większość z nich będzie pochodziła z powiatu garwolińskiego.

– Szpital potrzebuje przedłużenia swojej funkcji leczniczej poprzez zakład opiekuńczo-leczniczy. Wiemy, że od momentu zlikwidowania poprzedniej placówki pracownicy oddziału wewnętrznego mają duże problemy z wypisywaniem pacjentów, którzy nie wymagają już hospitalizacji, ale potrzebują całodobowej opieki medycznej i rehabilitacji – twierdzi lekarz.

JAWA