Aktualności
Dla nauczycieli i rodziców

Dla nauczycieli i rodziców

W piątek, 23 maja, o godz. 16.00 w sali widowiskowej MGOK w Żelechowie odbędzie się konferencja pt. „Trudności rozwojowe i wychowawcze wieku przedszkolnego i szkolnego”.

Organizatorami konferencji są: Publiczne Przedszkole „Pluszowy Miś” w Żelechowie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka.

Podczas konferencji wygłoszone zostaną prelekcje: „Agresja i przemoc u dzieci w wieku szkolnym” (mł. asp. Danuta Kalinowska, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie), „Edukacja dziecka autystycznego w przedszkolu i szkole” (mgr Monika Foryś, pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Garwolinie), „Komunikacja alternatywna z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych” (mgr Ewelina Woźniak i mgr Bożena Sirko – specjalistki alternatywnych metod komunikacji, pracowniczki Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”), „Zaburzenia procesów SI jako przyczyna nieprawidłowego funkcjonowania dziecka w przedszkolu i szkole” (mgr Aneta Biłos, doktorantka WSNS Pedagogium Akademia Badawcza, terapeuta SI Io i IIo), „Edukacja dzieci niepełnosprawnych w szkole – aspekty prawne” (mgr Marcin Brych, absolwent dziennikarstwa UMCS w Lublinie, student prawa UW), „Mity i koalicje w rodzinie” (ks. mgr Robert Steszuk, doktorant teologii moralnej UKSW).

Michał Sztelmach