Diecezja
Dla papieża warto

Dla papieża warto

1 maja przy pomniku papieża Jana Pawła II w Łukowie odbył się niecodzienny koncert.

W ten sposób mieszkańcy miasta chcieli wyrazić wdzięczność za beatyfikację, nauczanie i posługiwanie Papieża Polaka. Termin i miejsce nie zostały wybrane przypadkowo i stały się swoistym podsumowaniem dnia, w którym Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Koncert zorganizował urząd miasta i księża z łukowskich parafii.

– Pod pomnikiem, mimo niesprzyjającej pogody, zgromadziło się kilka tysięcy osób, sądzę, że nawet ponad 5 tysięcy – mówi jeden z organizatorów – ks. Franciszek Klebaniuk z łukowskiej kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego, a na pytanie, czy warto było organizować takie spotkanie, odpowiada: – Dla papieża zawsze warto.

Jedną z atrakcji koncertu była prezentacja zdjęć ze spotkań łukowian z Janem Pawłem II. Wśród artystów, którzy wystąpili tego dnia, znaleźli się m.in.: przedszkole sióstr nazaretanek, Andrzej Wojtuś, zespół muzyczny z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie, zespół regionalny „Kropelki Rosy”, zespół duchownych, Emilka Korlaga, schola z kolegiaty pw. Przemieniania Pańskiego oraz Zespołu Szkół nr 4 w Łukowie. Koncert trwał dwie godziny, a na jego zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali ulubioną pieśń Papieża Polaka – „Barkę”.

JAG