Region
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Dla uczniów i mieszkańców

29 października przy szkole podstawowej i gimnazjum w Wisznicach otwarto i poświęcono nowe obiekty sportowe. Inwestycja kosztowała 4,5 mln zł.

– W ramach projektu powstało pięć boisk: do piłki siatkowej, koszykowej, nożnej i ręcznej, kort tenisowy, a także skatepark, plac zabaw i budynek, w którym znajduje się siłownia. Na ten cel ponad 3,5 mln zł udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. To był dla nas bardzo ważny projekt. Do tej pory mieliśmy tylko jedno asfaltowe boisko. Nowe obiekty były nam potrzebne i cieszymy się, że doszło do ich budowy – mówi Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Z otwartego kompleksu zadowolony jest także Andrzej Nuszczyk, dyrektor szkoły podstawowej. Zaznacza, że na nowe boiska czekali bardzo długo. Dodaje, że będą mogli z nich korzystać nie tylko uczniowie tutejszych szkół, ale również cała wisznicka społeczność.

– Od teraz będziemy mogli prowadzić zajęcia z różnych dyscyplin. Wszystko mamy w jednym miejscu – cieszy się A. Nuszczyk. Dyrektor gimnazjum Bogusław Szczęśniak zapewnia, że nowe obiekty będą wykorzystane w stu procentach i na pewno pomogą uczniom w osiąganiu kolejnych sportowych sukcesów.

Agnieszka Wawryniuk