Aktualności
Dla wzmocnienia więzi

Dla wzmocnienia więzi

Fundacja „Kurs na Miłość” zaprasza na warsztaty dla małżeństw. Cykl siedmiu spotkań obejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące funkcjonowania w dobrym związku.

Organizatorzy podkreślają, że takie inicjatywy są dziś bardzo potrzebne. – Wiele osób pytało nas o podobne formy pomocy. Wiemy też, że są małżeństwa, które obawiają się spotkania tylko z samym doradcą rodzinnym czy terapeutą, i wolą zgromadzenia w większej grupie, gdzie nie muszą dzielić się tym, co przeżywają – mówi prowadząca warsztaty Marta Bystrzyńska. Dopowiada, że na warsztaty zaproszone są wszystkie małżeństwa, które szukają sposobu na poprawę swoich relacji. Wiek i staż małżeński nie mają tu znaczenia. Do udziału zachęca zarówno ludzi, którzy są blisko Kościoła, jak i tych, którzy się od niego oddalili. Najcenniejsza jest tu praca nad swoimi relacjami.

– Tematy kursu dotykają najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych spraw; takich, o które często w naszych małżeństwach się rozbijamy, a które są fundamentalne dla relacji – zaznacza M. Bystrzyńska. Poszczególne spotkania będą dotyczyły: czasu wspólnego małżonków, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, przebaczenia, wpływu rodziny, z których pochodzą małżonkowie, przeżywania swojej seksualności i okazywania miłości współmałżonkowi.

– Każde spotkanie będzie składało się z trzech zasadniczych elementów, które będą się przeplatać: wykładu (teoretyczne wprowadzenie zagadnienia), pracy własnej w oparciu o przedstawione materiały (zadania, pytania, formularze do wypełnienia) i rozmowy w parze. W czasie warsztatów nie ma konieczności wypowiadania się na forum grupy, najważniejsza jest praca, jaką małżonkowie wykonają między sobą – podkreśla M. Bystrzyńska.

Spotkania poprowadzi małżeństwo z kilkunastoletnim stażem, z doświadczeniem prowadzenia warsztatów i wspierania małżeństw. Warsztaty odbędą się w podziemiach kościoła św. Antoniego w Białej Podlaskiej, przy ul. Narutowicza 37. Rozpoczną się 9 marca. Spotkanie zacznie się o 17.00 i potrwa do 20.00. Kolejne warsztaty zaplanowano na 23 marca, 6 kwietnia, 20 kwietnia, 11 maja, 25 maja i 8 czerwca. Koszt: 60 zł za spotkanie od pary. Informacje i zapisy: 507-519-685 (ilość miejsc ograniczona).