Diecezja
Dlaczego?

Dlaczego?

Ktoś powiedział, że czas goi rany. To tylko częściowo prawda. Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami. Pustego miejsca nikt i nic nie jest w stanie wypełnić.

Nie da się określić czasu żałoby, zagłuszyć pustki czernią, zadeptać słowami. Trzeba czegoś więcej: nadziei, odważnego spojrzenia poza horyzont, które pozwoli dostrzec drugą stronę życia – bez cierpienia, sterylnych szpitalnych sal, kolejnych dawek chemii wypalających wątłe ciało, pijanych kierowców, pustki nieprzespanych nocy, żalu i wyrzutów sumienia. A przede wszystkim pozwoli spotkać Chrystusa. W Nim znaleźć nadzieję, umocnienie, w Jego słowie dostrzec mądrość, która pozwoli na nowo poskładać potrzaskaną duszę, odnaleźć radość i sens życia.

Ale to nie wszystko. Pan Bóg chciał, abyśmy do zbawienia szli razem, we wspólnocie ludzkiej. Mamy podtrzymywać swoje omdlałe ramiona, modlić się za siebie, towarzyszyć sobie nawzajem. Nikt nie zrozumie matki, ojca, którzy stracili swoje dziecko, tak jak rodzice, którzy doświadczyli tego samego. Ci, którzy mają już za sobą kolejne fazy żałoby, mogą najbardziej pomóc tym, którzy są na początku drogi. Wiedzą, co to znaczy. Znają smak palących łez i pustkę nieprzespanych nocy.

Wszystkich, którzy potrzebują umocnienia, nie potrafią poradzić sobie ze stratą, zapraszamy na wielkopostne weekendowe skupienie rekolekcyjne dla rodziców w żałobie. Odbędzie się ono w dniach 18-19-20 marca w Domu Rekolekcyjnym przy Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu Nowym k. Siedlec, ul. Seminaryjna 26.

W planie dnia: Eucharystia, modlitwa indywidualna i wspólnotowa, konferencje, nabożeństwo adoracyjne, czas na rozmowy z kapłanem lub psychologiem, praca w grupach dzielenia.

Początek w piątek 18 marca o 18.00, zakończenie skupienia w niedzielę 20 marca po obiedzie. Zgłoszenia (do 13 marca): ks. Paweł Siedlanowski, tel. 503 174 170, mail: xps@siedlce.net.

Ks. Paweł Siedlanowski