Aktualności
Dni otwarte w Katoliku

Dni otwarte w Katoliku

Uczniowie kończący gimnazja właśnie teraz wybierają szkołę, w której będą kontynuować naukę i która ma ich przygotować do matury.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach za cel stawia sobie przygotowanie absolwenta nie tylko do egzaminu dojrzałości, ale przede wszystkim do dorosłego życia, do bycia wartościowym i odpowiedzialnym człowiekiem. – My nie tylko uczymy, ale też wychowujemy, stawiamy wysokie wymagania naszym uczniom, czynimy to jednak z miłością, w duchu ks. Jana Bosko – podkreśla dyrektor placówki ks. Jacek Świątek.

Warto wiedzieć, że I KLO im. Świętej Rodziny mieści się w centralnym punkcie miasta, naprzeciw katedry, w pięknym, nowoczesnym gmachu, a każda jego pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt. Szkoła prowadzi klasy humanistyczne, językowe, w tym dwujęzyczne, matematyczne oraz biologiczno-chemiczne. Dzięki współpracy z wyższymi uczelniami, uczniowie KLO uczestniczą w zajęciach w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym oraz prowadzonych w szkole przez wykładowców Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Maturzyści co tydzień korzystają z dziesięciu godzin zajęć fakultatywnych z wybranych przez siebie przedmiotów. Co roku organizowane są również wyjazdy na warsztaty językowe do Londynu i do Niemiec.

Dni otwarte odbędą się w sobotę, 5 kwietnia, od 9.00 do 15.00, oraz w poniedziałek, 28 kwietnia, od 10.00 do 16.00. Więcej informacji na stronie www.klosiedlce.pl.

JAG