Rozmowy
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Do małżeństwa rzetelniej

W ostatnich tygodniach, tuż przed Kongresem Rodzin w Mediolanie, w mediach i na portalach internetowych pojawiły się nagłówki „Będzie trudniej o ślub kościelny”, „Kościół szykuje rewolucyjne zmiany” itd. Co takiego rewolucyjnego proponuje Kościół w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa?

Jeśli słyszymy słowo rewolucyjna propozycja, to od razu myślimy o jakichś niesamowitych sprawach, przełomie. Myślę, że medialne zainteresowanie Światowym Dniem Rodziny było pozorne. W moim odczuciu miało wywołać strach, że Kościół znowu przygotowuje jakieś restrykcje dla ludzi, szczególnie młodych, by było im ciężej. Mówię o pozornym zainteresowaniu mediów, bo śledząc przekazy w mediach publicznych czy portalach internetowych, w niewielu znalazłem jakieś wzmianki. Przecież spotkanie ok. miliona ludzi to chyba megawydarzenie. Okazuje się, że nie dla wszystkich. Szkoda.

Przesłanie papieża Benedykta do rodzin całego świata ph. „Rodzina: praca i świętowanie” wymaga czasu na refleksję. Na chwilę obecną znam tylko treść przemówień, homilii papieża. Nie mam szczegółowych informacji dotyczących konkretnych zagadnień związanych z przygotowaniem do sakramentu małżeństwa.

VII Światowe Spotkanie Rodzin zostało poprzedzone kongresem o rodzinie, więc może pojawią się nowe propozycje czy pastoralne wytyczne. Wypada cierpliwie czekać na stosowne instrukcje. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł