Aktualności
Do przedszkola czas!

Do przedszkola czas!

Jeszcze tylko do 2 kwietnia, do 12.00, potrwa nabór trzylatków do miejskich przedszkoli. Władze Siedlec zapewniają, że miejsc powinno wystarczyć dla wszystkich.

Wzorem roku poprzedniego rodzice mogą korzystać z elektronicznego systemu rekrutacji. Specjalny internetowy program obejmuje bowiem wszystkie działające na terenie miasta przedszkola, a więc zarówno publiczne, jak i prywatne.

Kryteria naboru

– W tym roku pierwszeństwo mają dzieci pochodzące z rodzin wielodzietnych oraz niepełnosprawne. Dzieci, których jedno bądź oboje z rodziców są niepełnosprawni, posiadają niepełnosprawne rodzeństwo; dzieci wychowywane przez samotnych rodziców oraz te, które są objęte pieczą zastępczą. Dodatkowo pierwszeństwo mają kandydaci mieszkający na terenie miasta. W świetle prawa, dyrektorzy przedszkoli mieli również możliwość zaproponowania kryteriów dodatkowych związanych z sytuacją rodzinną dzieci – poinformował naczelnik wydziału edukacji Sławomir Kurpiewski.

Platforma zamieszczona na stronie www.siedlce.przedszkola.vnabor.pl pozwala na sprawne przeprowadzenie rekrutacji. Dostęp do systemu jest możliwy również przez witrynę urzędu (www.siedlce.pl). – Na stronie naborowej znajdują się wszystkie dane potrzebne rodzicom do sprawnego poruszania się w systemie. Zamieszczono informator o placówkach oraz wzory oświadczeń z przypisami prawnymi. Witryna jest przejrzysta, więc nie powinno być problemów z interpretacją pojęć, bowiem są one ściśle zdefiniowane – wyjaśnił naczelnik.

Miejsce dla wszystkich

Liczba trzylatków (rocznik urodzenia 2011) zameldowanych na terenie Siedlec wynosi 919. Przedszkola oferują łącznie 916 miejsc (publiczne – 380, a niepubliczne – 536). – To oznacza, że w tegorocznej rekrutacji nie powinno zabraknąć miejsc dla dzieci trzyletnich objętych naborem do przedszkoli publicznych i niepublicznych w roku szkolnym 2014/2015 – zaznaczył S. Kurpiewski.


REKRUTACJA W DATACH

 

– do 2 kwietnia, 12.00 – możliwość wprowadzania zgłoszeń;

– 10 kwietnia, 11.00 – publikacja list zakwalifikowanych;

– 10 kwietnia, od 11.00 do 15.00 16 kwietnia – potwierdzanie woli przyjęcia dziecka przez rodziców;

– 17 kwietnia, 11.00 – publikacja list przyjętych;

– od 17 kwietnia, 11.00 – rekrutacja uzupełniająca (w przedszkolach, w których będą wolne miejsca).

GU