Źródło: Jacek Wierzbicki

Do przerwy do przodu

Do pierwszego ważnego meczu z Czarnymi w Pruszczu Gdańskim siedlecka ekipa przystąpiła beż kilku podstawowych zawodników.

Ze względu na kontuzje nie mogli zgrać Marek Mirosz, Maciej Dzierżanowski i Marek Niedzwiedź, zabrakło tez Leszka Węgrzynowicza oraz zawodnika Ukrainy Migurova. Mimo tych ubytków kadrowych w I połowie Pogoń radziła sobie dobrze – objęła prowadzenie 3:0. Potem wprawdzie przegrywała 3;6 ale do przerwy siedlczanie byli lepsi, prowadząc 8:6. W II połowie gospodarze osiągnęli przewagę, potwierdzoną zdobyciem 17 punktów, co dało im w konsekwencji wygraną. Pogoń po przerwie zagrała znacznie słabiej, oddając pole Czarnym.

Czarni Pruszcz Gdański – Pogoń Siedlce 23:8 (6:8). Pogoń: Chasowski – Romanowski, Pliszka, Tasiładze (59 Szczepaniak), Żelazowski (41 Nasiłowski), Czaplicki – Plichta, Fedrowicz – Biernacki (48 Paczóski), Żukowski (75 Kupiński), Grabowski, Narojek, Dąbniewski (59 Mróz), Murvanidze (41 Toczyski), Chrósciel. Trener: Marek Mirosz i Paweł Nawojek.

Inne wyniki mecze III kolejki

Lechia Gdańsk – Salwator Juvenia Kraków 44:9 (15:6) * Arka Gdynia – Posnania Poznań 20:12 (17:3) * Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 40:5 (14:0) * Folc AZS Warszawa – WMPD Olsztyn 27:10 (17:5)