Aktualności
Do wyboru, do koloru

Do wyboru, do koloru

Łosice rozpoczęły cykl bezpłatnych zajęć wakacyjnych „Lato w mieście”. W tym roku został on rozszerzony o zajęcia z cyklu „Lato w gminie”. Program zapowiada wiele atrakcji.

Inicjatywę przygotował Łosicki Dom Kultury wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Łosicach.

– Z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających wakacje w domu, a także o tych, którzy przyjadą na odpoczynek do miasta i gminy Łosice przygotowaliśmy program pełen atrakcji. Będą zajęcia taneczne, wokalne, gitarowe czy plastyczne – wylicza Dorota Kozłowska, dyrektor ŁDK. W ofercie domu kultury znalazły się też zajęcia z rytmiki i języka hiszpańskiego, seanse filmowe, głośne czytanie bajek i gra terenowa. Od 26 czerwca czynna jest plaża miejska. Pod okiem ratowników można korzystać z kąpieliska, basenu, kajaków oraz rowerów. Co więcej, w poniedziałki i środy, od 10.00 do 12.00, ratownicy uczą bezpłatnie nauki pływania.

W tym roku oferta zostanie także skierowana do mieszkańców gminy. W ramach cyklu „Lato w gminie” odbędą się zajęcia wakacyjne w Rudniku, Niemojkach, Chotyczach, Zakrzu, Biernatach oraz Łuzkach. Szczegóły pod numerami telefonów: 531-257-246 i 83 359-05-09, na www.gminalosice.pl oraz na facebookowych profilach ŁDK oraz MGBP w Łosicach. Podczas zajęć obowiązują obostrzenia sanitarne.

JAG