Kultura
Źródło: AJ
Źródło: AJ

Dobry turniej

W Terespolu już po raz 4. odbywał się Powiatowy Turniej Tańca Współczesnego. Uczestniczące w nim zespoły zmierzyły się w stylach: break dance, hip-hop, disco oraz show dance.

Imprezę otworzyli: radna Marzena Andrzejuk i burmistrz Jacek Danieluk. Przed występami konkursowymi z pokazem tanćów towarzyskich (samba, rumba, paso doble) wystąpiła młoda para taneczna Dominika Leszczyńska i Karol Iwanowski ze szkoły tańca Juszczyków w Białej Podlaskiej.

Uczestnicy wystąpili w kategoriach: do lat 15 („Contra 2” z OKK Eureka Biała Podlaska, „Sezamki” z MOK w Międzyrzecu Podlaskim, „Flesz Mini” z MOK Terespol) oraz powyżej 15 lat („Kontrakcja” z OKK Eureka Biała Podlaska, „Haribo” z Gminnego Centrum Kultury w Drelowie, „Chillout” z MOK w Międzyrzecu Podlaskim, „Twist Feed” z Klubu Piast w Białej Podlaskiej, „Akapulko” z Uczniowskiego Zespołu Ludowego Chotyłów i „CH 13” z Publicznego Gimnazjum nr 1 Chotyłów).

Zespoły oceniało jury, w którego skład wchodzili tancerze: Robert Mularuk, Dominika Leszczyńska oraz Karol Iwanowski. Grand Prix zdobył „Twist Feed” za nowoczesne układy taneczne, łączące w sobie wspaniały pokaz gimnastyki, sztuki cyrkowej i tańców współczesnych. W młodszej kategorii I miejsce przyznano grupie „Contra 2” za układ „Tajemny świat zabawek”, II – „Sezamkom”, a III – „Fleszowi Mini”. W kategorii powyżej 15 lat zwyciężyła „Kontrakcja”, przed „Haribo” i „Chillout”. Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia. W części poza konkursowej wystąpili młodzi soliści: Dorota Pietraszuk, Adrian Własiuk i Katarzyna Iwaniuk.

– To był bardzo dobry turniej – powiedział na zakończenie przewodniczący jury R. Mularuk. – Poziom występów jest z roku na rok coraz lepszy. Mam nadzieję, że na kolejnym turnieju wystąpi jeszcze więcej coraz lepszych zespołów – dodał.

Organizatorem imprezy byli Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i MOK Terespol. Turniej odbył się dzięki sponsorowi, akustykowi Tomkowi Oleszczukowi i oczywiście zaangażowaniu zespołów, pracowników Ośrodka oraz uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1. Znaczącego wsparcia udzielili radni powiatowi Marzena Andrzejuk i Mariusz Sołoducha.

Adam Jastrzębski