Aktualności
Docenieni za działalność

Docenieni za działalność

Marszałek Adam Struzik nadał gminie Siedlce medal pamiątkowy „Pro Masovia”. Odznaczenie dostał również wójt Henryk Brodowski. Uhonorowano nim również Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Chodowie.

Medale oraz pamiątkowe dyplomy wręczyła Magdalena Sałata, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, podczas grudniowej sesji.

– Wyróżnienie to zostało przyznane za całokształt działalności oraz wkład gospodarczy, kulturalny i społeczny wniesiony w rozwój województwa mazowieckiego – tłumaczyła M. Sałata. – Marszałek A. Struzik zdecydował się uhonorować zarówno gminę, wójta, jak i GOK za codzienną pracę i działalność. Samorząd doskonale radzi sobie bowiem pod kątem rozwoju, pozyskiwania środków zewnętrznych. Jednak by skutecznie to robić, a jednocześnie dbać o dobrą pracę gminy na co dzień, potrzebny jest dobry przywódca. Wójt H. Brodowski jak najbardziej spełnia się w tej roli. Z kolei GOK nie zna pojęcia „granica” i „gmina”, bo na wszelkiego rodzaju wydarzenia przez niego organizowane zjeżdża społeczność z miasta, gmin ościennych, całego powiatu, a nawet województwa. Rolę krzewienia kultury, jaką przypisuje się gminnym ośrodkom kultury, GOK w Chodowie realizuje wręcz nadprogramowo – dodała, podkreślając, że oferta ośrodka jest zawsze bardzo ciekawa i bogata.

– Dzisiejszy obraz gminy to dorobek kilku kadencji, a nie jednodniowy sukces. Jesteśmy gminą bogatą w zdolnych i wartościowych mieszkańców. To procentuje – zauważył przewodniczący Andrzej Rymuza, odbierając wyróżnienie dla gminy. – Możemy się pochwalić dobrze pisanymi wnioskami o dofinansowania, stąd sporo funduszy udaje się pozyskiwać. Współpraca z urzędem marszałkowskim i sejmikiem na wielu polach przynosi nam duże owoce. To wszystko sprawia, że na arenie województwa jesteśmy zauważalni. Dziękujemy za dostrzeżenie i wyróżnienie naszych działań – podkreślił H. Brodowski.

IZU