Aktualności
Docenieni za wieloletnią pracę

Docenieni za wieloletnią pracę

Dwie osoby związane z lokalnym sportem zostały nagrodzone ,,Międzyrzeckimi Wawrzynami”.

Wyróżnienia z rąk burmistrza miasta Zbigniewa Kota otrzymali: Marcin Śliwa i Kamil Korniluk.

M. Śliwa jest szkoleniowcem siatkarzy w Międzyrzecu Podlaskim. Oprócz tego pełni funkcję prezesa i trenera seniorów UKS Trójka Międzyrzecka. – Moja przygoda z miejscową siatkówką rozpoczęła się 15 lat temu. Mogę być dumny z organizacji wielu imprez, ale też wypuszczenia w świat talentów sportowych – mówi laureat. – Od 11 lat tworzę seniorską siatkówkę. Moim celem jest, aby właśnie ten sport sprawiał ludziom przyjemność. Trenuje i dziewczynki, i chłopaków – dodaje M. Śliwa. Wyróżnienie, jak przyznaje, będzie dla niego motywacją do dalszej pracy, bo marzy o kolejnych sukcesach.

K. Korniluk jest trenerem piłki nożnej, który obecnie tworzy też drużynę seniorską w KS Drelów. – Moi podopieczni grają na szczeblu centralnym, ale i w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Sport jest moją pasją od lat i zarażam nią wiele osób – zaznacza. I dodaje, że pierwszą nagrodę z dziedziny sportu zdobył dziewięć lat temu. – Cieszy mnie, że to, co robię, jest zauważane i nie zamierzam zwalniać tempa. Z dumą patrzę na swoich wychowanków, którzy grają na największych arenach w Polsce. Warto dodać, że wracają do rodzinnego miasta, aby trenować najmłodszych sportowców. To pokazuje, że zaszczepiłem w nich ducha piłki nożnej – podkreśla K. Korniluk.

,,Międzyrzecki Wawrzyn” nie jest nagrodą przyznawaną tylko sportowcom, ale też czynnym działaczom w tej dziedzinie. – Z dumą patrzę na sportowy rozwój Międzyrzeca Podlaskiego. Mimo że mieszkamy w małym mieście, potrafimy wykształcić znakomitych sportowców i fachowców w tej dziedzinie – komentuje burmistrz miasta Z. Kot.

 

Magdalena Frydrychowska