Docenieni

Docenieni

Sztangiści reprezentujący kluby naszego regionu, jak również wywodzący się z niego, zostali docenieni podczas gali 20 Challenge Złotej Sztangi, która odbyła się w Biłgoraju.

Podczas uroczystości przyznane zostały nagrody dla najlepszych zawodników w podnoszeniu ciężarów za rok 2010. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Martyna Mędza z WLKS Siedlce. Wygrała srebrna medalistka mistrzostw Europy w kat. 48 kg Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj). Wśród mężczyzn na trzeciej pozycji znalazł się mistrz świata w kat. 105 kg Marcin Dołęga (wychowanek Orląt Łuków). Triumfował mistrz świata w kat. 85 kg Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza). W klasyfikacji klubowej zwycięstwo w rywalizacji kobiet odniósł WLKS Siedlce, a wśród mężczyzn Budowlani Opole. W uroczystej gali w Biłgoraju uczestniczyła także Agata Wróbel, która kilka dni temu oficjalnie zakończyła karierę sportową. Klasyfikacja 20 Challenge Złotej Sztangi za 2010 r.:

kobiety: 1. Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), 2. Martyna Mędza (WLKS Siedlce), 3. Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów),

mężczyźni: 1. Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza), 2. Arsen Kasabijew (Górnik Polkowice), 3. Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz),

klasyfikacja klubowa (kobiety): 1. WLKS Siedlce, 2. LKS Znicz Biłgoraj, 3. MKS Unia Hrubieszów,

klasyfikacja klubowa (mężczyźni): 1. KS Budowlani Opole, 2. MGLKS Tarpan Mrocza, 3. KPC Górnik Polkowice.