Kultura
Źródło:
Źródło:

Don Wasyl i inne gwiazdy

26 lipca, w samo południe, rozpoczął się Folk Festiwal. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Gręzówka.

Tłum gości, tak z Łukowa, Siedlec, jak i okolic, miał okazję pobawić się przy cygańskiej muzyce – główną atrakcją festiwalu był bowiem Don Wasyl i „Cygańskie Gwiazdy”. Na gręzowskiej scenie pojawił się też „Skaner”. Poza tym występowali: „Qantes”, „Wiolinki” – zespół działający przy Zespole Szkół w Gręzówce, hip-hopowa formacja z Łukowa, „Melodia” oraz „Świderki”. Imprezę poprowadził kabaretowy artysta Piotr Plewa z Grupy Rafała Kmity.

Dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni, pojeździć na kucyku albo quadami. Część z nich wzięła udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez panie z miejscowego przedszkola. Dorośli próbowali sił w rywalizacji strongmanów. Na festiwalowym placu pojawiła się również wystawa rzeźb i obrazów, a w ramach szkółki rzeźbiarskiej artyści wykonali na oczach widzów półtorametrową figurę anioła. Można było ponadto zapoznać się ze specyfiką ginącego zawodu bednarza.

O 21.00 gręzowskie powietrze przeszył ryk motocyklowych silników – rozpoczęła się parada: wwieziono Don Wasyla i „Cygańskie Gwiazdy”. Po żywiołowym występie artystów nastąpił pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami.

Na festiwalu nie zabrakło jadła i napojów (duża w tym zasługa miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich). Przy zapewnieniu bezpieczeństwa pomagała Ochotnicza Straż Pożarna z Gręzówki, a całość imprezy udało się zorganizować przede wszystkim dzięki bezinteresownej pracy mieszkańców miejscowości oraz hojności sponsorów. Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Gręzówka składa serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli.

WA