Sport
Dopełniły formalności

Dopełniły formalności

Siatkarki Nike Węgrów po raz trzeci ograły NOSiR i teraz zagrają o bezpośredni awans do I ligi.

Węgrowianki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem w trzecim meczu play-off NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Po zwycięstwie w dwóch pierwszych spotkaniach po 3:0 - takim samym wynikiem pożegnały się z rywalkami z Nowego Dworu. Zespół gospodarzy tylko w pierwszej partii nawiązał walkę z drużyną z Węgrowa. Kolejne dwa sety były już zdecydowanie na korzyść zespołu trenera Roberta Kupisza.

Po wyeliminowaniu NOSiR Nike awansowała do półfinału baraży o awans do I ligi. W związku z powiększeniem Orlen Ligi oraz I ligi, PZTS zrezygnował z rozgrywania finału baraży – w tej sytuacji o awansie będzie decydował półfinał. Osiem najlepszych zespołów z II ligi zagra w dwóch grupach, z których po dwa najlepsze uzyskają awans, a trzecie wezmą udział w dodatkowym barażu ze spadkowiczami z I ligi. Turnieje zostaną rozegrane w dniach 11-13 kwietnia, zaś rywalkami węgrowianek będą zespoły: Exstrim Gorlice, Chemik II Police i Jastrzębski Borynia Pszczyna. Klub z Węgrowa czyni starania o organizację turnieju półfinałowego.


II liga

3 mecz fazy play-off

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Nike Węgrów 0:3 (21:25, 14:25, 15:25)

Nike: Kupisz, Mieszała, Gurtowska, Zaciek, Kożon, Mielczarek, Snopkiewicz (libero) oraz Szeszko, Wądołkowska, Gancarczyk. Trener: Kupisz

Stan rywalizacji: 3:0 dla Nike. Awans: Nike

Andrzej Materski