Rozmowy
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Dostaliśmy dar, którego nie doceniamy

Zbliża się setna rocznica objawień w Fatimie. Jakie znaczenie ma ten czas dla całego świata?

Jeśli Maryja przychodzi do ludzi z Bożego polecenia, jest to nic innego, jak wielki plan pomocy człowiekowi w osiągnięciu świętości i zbawienia. Wydarzenia, które miały miejsce w Fatimie, dokonały się na progu wielkich zmian. I wojna światowa, narodziny komunizmu po obaleniu caratu w Rosji, wybuch II wojny światowej - fakty te, zapowiedziane zresztą przez Matkę Bożą, sprawiły, iż człowiek znalazł się w sytuacji wielu zagrożeń. Poprzez objawienia w Fatimie Bóg pochylił się nad ludzkością, dając jej lekarstwo.

Niestety do dzisiaj nie ostało ono podjęte. Dziękujemy za dar objawień, ale zapominamy o ich treści. Okrągła rocznica jest jak dzwon, który zabił po 100 latach, by człowiek uświadomił sobie, iż otrzymał od Boga coś nieprawdopodobnie cennego, a nie korzysta z tego. Co więcej, doświadcza cierpień, które zapowiedziała Maryja. Wszelkie kataklizmy, głód, wojny są skutkiem trwania w grzechu. Ludzkość szuka rozmaitych sposobów przezwyciężenia tych zagrożeń, tymczasem mamy dar, o którym wiemy, gdyż często mówimy o Fatmie, ale nie pamiętamy o nim. Ta rocznica jest o tyle ważna, że ma sprawić, byśmy jeszcze raz pochylili się nad Fatimą, dostrzegając nie fakt objawień, ale ich treść, czyli dar, który przez Maryję Bóg dał ludzkości, aby ratować ją przed cierpieniem, wyrwać z grzechu.

Od 13 maja 2009 r. trwa Wielka Nowenna Fatimska, która poprzedza przypadającą w 2017 r. setną rocznicę objawień fatimskich. Jest ona głośnym wołaniem skierowanym do każdego z nas…

Wielka Nowenna nie jest nabożeństwem, które wprowadza coś nowego w życie Kościoła. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł