Źródło: MSZ
Źródło: MSZ

Doświadczenie górą

Oczekiwana z zainteresowaniem potyczka wicelidera rozgrywek I ligi siatkarzy KPS Siedlce z liderem MKS Będzin zakończyła się wygraną głównego faworyta ligi.

Siedlczanie wprawdzie przegrali, ale stoczyli wyrównany bój z doświadczonym rywalem, w którego składzie grają znani z boisk siatkarze PlusLigi, jak również były reprezentant kraju Andrzej Stelmach, a także Mariusz Gaca i Grzegorz Wójtowicz. Pierwsza partia meczu rozegranego w Siedlcach należała do gości, którzy cały czas prowadzili 4-5 punktami, by w końcówce odskoczyć ostatecznie na 8 punktów. Drugi set był bardzo wyrównany, najpierw prowadził KPS 6:5, potem był remis 8:8, następne przeważali goście 16:14. W samej końcówce był kolejny remis 24:24 i wygrana na przewagi MKS. Trzecią partię KPS zaczął od prowadzenia. Po kilku minutach gry niefortunnej kontuzji kręgosłupa doznał Mateusz Jasiński, który został odwieziony do szpitala, ale jak się później okazało nie był to, na szczęście, groźny uraz. Strata kolegi nie wybiła z rytmu siedlczan, lecz jeszcze bardziej ich zmobilizowała, co pozwoliło im wygrać seta do 20. W czwartej partii – znów bardzo wyrównanej – wynik przez długi czas stanowił sprawę otwartą. W samej końcówce najpierw był remis 19:19, następnie 22:22 i ostatnie zagrania należały do gości, którzy wygrali do 23 i cały mecz 3:1.

Wybici z rytmu

Międzyrzecki Huragan nie sprostał SKS w Hajnówce i przegrał wyraźnie 0:3. U podstaw przegranej gości legł przebieg pierwszego seta. Huragan prezentował się dobrze i prowadził już 23:20. Niestety, pięć straconych z rzędu punktów zadecydowało o przegranej partii. Ta sytuacja miała wpływ na dalsze poczynania siatkarzy Huraganu, którzy wybici z rytmu nie byli dalej w stanie skutecznie przeciwstawić się bardzo dobrze tego dnia grającym gospodarzom.

I liga mężczyzn

10 kolejka

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – MKS Banimex Będzin 1:3 (17:25, 24:26, 25:20, 23:25)

KPS: Milewski, Schulz, Przybyła, Zbierski Stańczuk, Jasiński i Sobczak (libero) oraz Kowalski, Rejowski, Pruski, Żakieta, Rawiak. Trener: Gerymski.

Pozostałe wyniki: TKS Tychy – AGH Kraków 1:3, Krispol Września – Cuprum Lubin 3:2, Avia Świdnik – Pekpol Ostrołęka 2:3, Stal Nysa – Camper Wyszków 2:3, Kęczanin Kęty – Ślepsk Suwałki 2:3