Kościół
Źródło: WWW
Źródło: WWW

Doświadczyć żywego Kościoła

Nieustannie dają światu świadectwo żywej, przemieniającej wiary i pokazują twarz Chrystusa obecną w każdym człowieku. Mowa o młodych ludziach, którzy biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży.

To oni są bohaterami tego wielkiego spotkania wiary, nadziei i jedności. ŚDM wywodzą się ze spotkań z młodymi, którym papież Jan Paweł II przewodził w Rzymie. Pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży miało miejsce w 1984 r., przy okazji obchodów Świętego Roku Odkupienia na Placu św. Piotra w Watykanie. To tam papież wręczył młodym krzyż, który miał zostać jednym z głównych symboli ŚDM, znanym jako Krzyż Dni. Następny rok, 1985, został ogłoszony przez Narody Zjednoczone Międzynarodowym Rokiem Młodzieży, a papież ogłosił ustanowienie Światowych Dni Młodzieży.

Duch wiary

ŚDM, które są obchodzone każdego roku w diecezjach na całym świecie, przewidują co dwa lub trzy lata międzynarodowe spotkanie młodych z papieżem, które trwa około tygodnia. Ostatnia międzynarodowa edycja Światowych Dni Młodzieży odbyła się w sierpniu 2011 r. w Madrycie i zgromadziła ponad 190 państw. ...

KO

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł