Aktualności
Dożynki powiatowe

Dożynki powiatowe

9 września w Łosicach odbędą się dożynki powiatowe. Impreza rozpocznie się od Mszy św. o 12.00 w kościele pw. św. Zygmunta Króla, gdzie poświęcone zostaną wieńce dożynkowe.

Następnie korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszeruje na Targowicę Miejską, gdzie kontynuowany będzie ceremoniał dożynkowy.

Jak zawsze przy takiej okazji odbędzie się dzielenie dożynkowym chlebem. Następnie rozstrzygnięty będzie konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i „Potrawy z drobiu na różne sposoby”.

Organizatorzy zaplanowali też wiele atrakcji. – Podczas dożynek czynny będzie ogródek gastronomiczny i plac zabaw dla dzieci. Nie zabraknie także degustacji produktów regionalnych i tradycyjnych przygotowanych przez gospodynie poszczególnych gmin. Będą stoiska promocyjne firm i instytucji, związanych z rolnictwem i działalnością okołorolniczą. Na scenie wystąpią zespoły folklorystyczne z powiatu łosickiego i Kapela Podlaska. Gwiazdą wieczoru będzie rockowy zespół Wanda i Banda. Zespół Wanda i Banda to przede wszystkim jedna osoba – Wanda Kwietniewska  – charyzmatyczna wokalistka, aranżerka i autorka tekstów. Jej charakterystyczny, mocny głos i sceniczna energia wykreowały liderką grupy Wanda i Banda na jedną z czołowych postaci polskiego rocka lat 80.

Serdecznie zapraszamy.

Tadeusz Nieścioruk