Aktualności
Drodzy Czytelnicy!

Drodzy Czytelnicy!

Gdy bierzemy do ręki ogólnopolskie gazety, gdy włączamy telewizor, słyszymy często o świecie wielkiej polityki, życiu tzw. gwiazd lub o wydarzeniach, które dokonują się przed kamerami, w błysku fleszy, gdzieś tam, bardzo daleko.

Wiemy jednak, że nasze codzienne życie toczy się tu i teraz, tuż obok nas. I że bardzo często prawdziwy obraz życia Polaków przynoszą nie te media, które prześcigają się w informowaniu o życiu wielkich tego świata, ale media lokalne i regionalne – piszące i mówiące o tym, co dzieje się tuż obok nas. Czy nie jest tak, że widząc nazwę swojej lub sąsiedniej miejscowości lub znajome nazwisko, z większym zainteresowaniem bierzemy do ręki gazetę lub wchodzimy na stronę internetową? Dlatego w tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy za coraz więcej nadsyłanych do „Echa” informacji o tym, co dzieje się w Waszych miejscowościach i parafiach. To pokazuje, jak wiele cennych inicjatyw rodzi się każdego dnia. Dzięki Waszym tekstom i informacjom możemy stawać się tygodnikiem, który jest coraz bliżej Waszych spraw i Waszej codzienności. To prawdziwa radość móc informować o lokalnych inicjatywach, które nierzadko odbijają się mocnym, pozytywnym echem w danej społeczności. Dzięki środkom przekazu o takich inicjatywach mogą dowiedzieć się inni – i cieszyć się z dobra, które gdzie indziej się dokonało, a także czerpać pomysły i inspiracje oraz zapał do tego, by dzięki podobnym inicjatywom ożywiać także swoją miejscowość, parafię, gminę…

Jednocześnie serdecznie zapraszamy i zachęcamy – piszcie do nas! Informujcie nas o planowanych wydarzeniach, które chętnie obejmiemy patronatem medialnym! Przysyłajcie informacje o tym, co się już dokonało, by za naszym pośrednictwem cała diecezja mogła się cieszyć z Bożej chwały i dobra, które się dokonało. Serdecznie zapraszamy do współpracy – kontakt telefoniczny pod numerem 25 644-48-00 lub adresem mailowym echokatolickie@op.pl. I Ty możesz zostać dziennikarzem!

(xaa)