Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Droga Betlejemska

Wchodząc na Drogę Betlejemską, prośmy małego Zbawiciela, by rozpalił w nas żywą wiarę, miłość ku Bogu i nadzieję na życie wieczne w niebie.

Droga Betlejemska pochodzi z tradycji karmelitańskiej. To nabożeństwo kieruje nasz wzrok ku tajemnicy Wcielenia Syna Bożego i zaprasza do medytacji nad wydarzeniami związanymi z dzieciństwem Jezusa Chrystusa. Jest odprawiane w kościołach przed Najświętszym Sakramentem, ale można nim się modlić także w domu w czasie świąt Bożego Narodzenia i ich oktawy. To świetna zachęta do osobistego i rodzinnego uwielbienia Dzieciątka Jezus oraz kontemplacji Miłości wcielonej.

1. Wcielenie

Najmilsze Dziecię Jezu, poczęte z Ducha Świętego w łonie Maryi Dziewicy, wprowadź mnie w tajemnicę Twego wcielenia. W duchu wiary klękam przed Tobą i z miłością kontempluję moment, w którym Boże Słowo stało się Ciałem. Zanurz mnie w ciszę i podniosłość tamtej chwili. Pomóż wsłuchać się w „fiat” wypowiedziane przez Twoją Mamę. Ty z miłości do nas stałeś się człowiekiem. Przyjąłeś naturę ludzką, by zbawić świat. Z nieba zszedłeś na ziemię, aby być „Bogiem z nami”. Z pokorą i zachwytem myślę o tej chwili, w której zamieszkałeś w dziewiczym łonie Miriam z Nazaretu. Uwielbiam Ciebie, Boskie Dziecię, posłane nam przez Najwyższego. Przyjmij moją adorację.

Powtarzamy po każdej stacji

Najukochańsze Dziecię Jezu, zmiłuj się nad nami! 

Zdrowaś Maryjo…. Chwała Ojcu…

 

2. Nawiedzenie

Najmilsze Dziecię, ukryte pod sercem Miriam, rozraduj mnie swoją obecnością. W duchu wiary klękam przed Tobą i kontempluję czas Twego pierwszego spotkania ze św. Janem Chrzcicielem. Jezu, chociaż byłeś niewidoczny, zostałeś rozpoznany przez Elżbietę dzięki Duchowi Świętemu. Błogosławiony owocu łona Najświętszej Dziewicy, przyjdź do mnie przez Najmilszą Miriam. Nawiedź moje serce tak samo, jak nawiedziłeś dom Zachariasza. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł