Aktualności
Droga do aktywności

Droga do aktywności

Rozpoczęła się realizacja projektu „Od bierności do aktywności klientów pomocy społecznej poprzez pracę socjalną w Gminie Międzyrzec Podlaski” w 2012 r. Mieszkańcy gminy wezmą udział w warsztatach, kursach prawa jazdy i szkoleniach zawodowych.

Projekt który będzie realizowany do października, jest współfinansowany ze środków EFS. W tym roku weźmie w nim udział 36 osób. Już rozstrzygnięto przetarg na podmioty realizujące poszczególne bloki zaplanowanych zadań. Warsztaty kompetencji zorganizuje Stowarzyszenie Synergia z Lublina. Obejmą one trening kompetencji i umiejętności społecznych, kształtowania wizerunku i edukacji finansowej w zakresie budżetu i prowadzenia gospodarstwa domowego, umiejętności poruszania się na rynku pracy, a także indywidualne wsparcie psychologiczne i zajęcia z doradcą zawodowym.

16 osób skorzysta z możliwości bezpłatnego zdobycia prawa jazdy kat. B, a dziewięć osób rozszerzy prawo jazdy o kat. C, C+E w Zakładzie Szkolenia Kierowców Auto-Mistrz. Opłacony zostanie także pierwszy egzamin teoretyczny i praktyczny zdawany przez uczestników kursu.
(Więcej w papierowym wydaniu “EK”)

BZ