Rozmowy
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Droga do Boga i Jego słowa

O jubileuszowej, 25 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, spotkaniu młodych ze słowem Bożym oraz zachęcie do sięgania po Pismo Święte w kontekście rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego - w rozmowie z Ewą Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej świętuje w tym roku swoje 25- lecie. Jego powstanie było efektem wyzwania, jakie postawiono członkowi ówczesnych władz naczelnych Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” panu Sławomirowi Józefiakowi. „W sposób fenomenalny i przedziwny pojawił się pomysł zaoferowania młodym kart Pisma Świętego, a stosunkowo prostą formą jego realizacji okazał się konkurs” - wspominał pomysłodawca, zaznaczając, że projekt, jaki się pojawił, początkowo miał zasięg lokalny. Wkrótce jednak okazało się, że to za mało i trzeba było sięgnąć po młodzież z całej Polski. Jak widać, głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z tym, czego do tego momentu brakowało - przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego.

Co z perspektywy minionych lat mogłaby wskazać Pani jako największy sukces OKWB?

 

Niebywały sukcesem jest liczba wszystkich dotychczasowych uczestników konkursu – obecnie to aż blisko pół miliona młodych! Jednak dla nas jako organizatorów najważniejsze są świadectwa, jakie otrzymujemy od uczestników poszczególnych edycji. ...

AW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł