Kościół
Drogi do wiary w Syna Bożego

Drogi do wiary w Syna Bożego

Po świętowaniu tajemnicy Bożego Narodzenia przeżywamy obecnie tzw. okres zwykły. W pocie czoła pokonujemy trudności życia, troszcząc się o jedzenie, ubranie i mieszkanie. To nasze zwyczajne życie może jednak być także terenem naszej szczególnej relacji i głębokiego dialogu z Bogiem.

W konferencji formacyjnej przyjrzymy się kerygmatowi głoszonemu przez św. Pawła Apostoła. Nie zawsze pamiętamy, że był on jedynym z grona apostołów, który nie poznał Jezusa osobiście w czasie Jego ziemskiej misji. Św. Piotr i pozostali apostołowie jedli i pili z Jezusem – i w czasie Jego ziemskiej działalności i po Jego zmartwychwstaniu. Św. Paweł przeżył swoje spotkanie z Jezusem, gdy On objawił się mu w drodze do Damaszku jako Zmartwychwstały Pan.

Historia Żywego Różańca i zapisy statutu naszego stowarzyszenia wyraźnie ukazują, że zelator(ka) to najważniejsze ogniwo we wspólnocie ludzi modlących się na różańcu. W zamieszczonym poniżej artykule przypominam o roli i zadaniach, jakie stoją przed zelatorkami.

Zwracam się do Was z serdeczną prośbą o współtworzenie tej strony. Można to uczynić na różne sposoby. Czekam zatem na relacje z działalności Waszych kół. Napiszcie, jakie podejmujecie działania apostolskie i misyjne w parafiach. Czekam na Wasze opinie na temat zamieszczanych na tej stronie konferencji i artykułów. Czekam na Wasze pytania dotyczące działalności Żywego Różańca w naszej diecezji i w Polsce.

Papieskie intencje apostolstwa modlitwy na luty: ogólna – aby mądrość i doświadczenie osób w podeszłym wieku były uznawane w Kościele i w społeczeństwie; misyjna – aby kapłani, zakonnicy i świeccy wielkodusznie współpracowali w misji ewangelizacyjnej. ...

(xaa)

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł