Druga biesiada za nami
- zaznaczył wójt gminy Kotuń Daniel Celiński, mówiąc o inicjatywie, która miała miejsce 14 sierpnia. To muzyczno-patriotyczne spotkanie organizowane w porozumieniu z miastem Pułtusk upamiętniło zwycięską Bitwę Warszawską 1920 r. - Tegoroczna biesiada była kontynuacją wydarzenia sprzed roku. Jesteśmy przekonani, że stanie się ona imprezą cykliczną, bowiem formuła bardzo przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom, ale i licznie przybywającym gościom. To okazja do wspólnego śpiewu, zabawy, integracji. W środę obchody organizowane były w Kotuniu, zaś dzień później - w Pułtusku.
A wszystko to we wspaniałej oprawie, z wybitnymi artystami – podkreśla włodarz. Na scenie gościli bowiem nie tylko lokalni twórcy, ale również: aktor Jerzy Zelnik, skrzypaczka Patrycja Grecka oraz dyrygent i muzyk Janusz Powolny. – Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać tekstów polskich pisarzy i poetów, pieśni oraz piosenek religijnych, wojskowych i patriotycznych w wybitnych aranżacjach – wymienia organizator Mariusz Orzełowski, który prowadzi również Chór Canto Deo z parafii św. Antoniego w Kotuniu. Poza nim na scenie pojawił się też Międzypokoleniowy Chór Gminy Kotuń, zaś pokaz tańców polskich i fechtunku zaprezentowali członkowie Chorągwi Zamkowej i Zespołu Tańca Historycznego Miasta Pułtusk.
Spotkanie zakończył Apel jasnogórski, po którym miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich ,,Sami swoi” zaprosiło zgromadzonych na poczęstunek.
IZU