Aktualności
Drugi przetarg

Drugi przetarg

Przy kompleksie MKS Podlasie ma powstać pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Białej Podlaskiej.

W ramach inwestycji planowane jest również zamontowanie oświetlenia (którego do tej pory nie było) na masztach i piłkochwytów. Będzie też kilkumetrowa strefa bezpieczeństwa. Nawierzchnia ma spełniać wymogi FIFA. Zadowolenia z powstania nowego boiska nie kryje prezes klubu Zbigniew Barszcz. Podkreśla, że takie miejsce jest bardzo potrzebne miejscowym piłkarzom, którzy teraz, w okresie jesienno-zimowym, muszą jeździć na treningi do Siedlec lub Zambrowa. Wyjazdy pociągają za sobą spore koszty. Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią ma kosztować ponad 2,5 mln zł. Połowę tej kwoty zapewni ministerstwo sportu i turystyki.

Przetarg na wybudowanie obiektu wygrała jedna z warszawskich firm. Jednak miasto musiało go unieważnić. – Wybraliśmy najtańszą ofertę. Niestety, zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi przetargów oferenci nie są zobowiązani do przedstawienia dokładnej dokumentacji parametrów technicznych. Poprosiliśmy więc firmę o jej uzupełnienie. Okazało się, że chce nam zaproponować trawę, której parametry nie spełniają wszystkich naszych wymagań. Nawierzchnia oferowana przez firmę miała być gorszej jakości, na co nie mogliśmy pozwolić. Podjęliśmy decyzję, że nie podpiszemy umowy z tym wykonawcą. Ogłosiłyśmy drugi przetarg. Do piątku (25 listopada) czekamy na oferty, które spełnią wymagania założone w specyfikacji – tłumaczy wiceprezydent Adam Chudziński.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty na przełomie listopada i grudnia. Władze miasta uspokajają, że obecna sytuacja nie będzie przyczyną opóźnień. Boisko ma powstać do maja przyszłego roku. Będą mogły korzystać z niego wszystkie bialskie kluby. Już opracowywany jest harmonogram, który uporządkuje te kwestie. Nie będzie to jednak jedyna inwestycja sportowa. W najbliższym czasie miasto planuje także remont stadionu. Jest on równie niezbędny, jak wyżej wymienione boisko.

AWAW