Diecezja

Duch troski o drugiego człowieka

13 maja w parafii św. Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się nabożeństwo fatimskie połączone z instalacją relikwii pastuszków z Fatimy.

Wydarzenie rozpoczęło się o 17.00 przed pomnikiem Jana Pawła II. Następnie w procesji różańcowej, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Dariusz Ostałowski nastąpiło przejście do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Wierni zatrzymywali się w pięciu miejscach, odmawiając pięć tajemnic Różańca. Towarzyszyły im relikwie dzieci fatimskich. - Orędzie fatimskie ciągle czeka na wypełnienie, na nasze zaangażowanie. Przychodzimy więc, by spełnić prośbę Maryi: „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez sześć kolejnych miesięcy dnia trzynastego, o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz.

Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny”. Te słowa nic nie straciły z aktualności – zaznaczył ks. D. Ostałowski. Odwołał się też do słów św. Jana Pawła II: „Dramatyczny moment, jaki przeżywa obecnie ludzkość, powinien nas skłonić do zwracania się z coraz większą ufnością do Niepokalanego Serca Maryi, aby wyprosiła każdemu z nas i dla nas zbawczą moc łaski Bożej”. – Niepokalane Serce Maryi może i ciebie zaprowadzić do Boga, tak jak zaprowadziło dzieci fatimskie, które w cząstce relikwii są z nami. ...

Magdalena Frydrychowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł