Dwa uderzenia SKK

Po słabej pierwszej kwarcie w drugiej i czwartej SKK miał dwa świetne okresy gry, odrobił straty i pokonał rywali ze Stargardu Szczecińskiego.

Gospodarze oczekiwali trudnego meczu i przebieg pierwszej kwarty potwierdził te przypuszczenia. Spójnia – mądrze ustawiona w obronie 3-2, do tego wyprowadzająca szybkie skuteczne kontry – okazała się wyraźnie lepsza od gospodarzy. Koszykarze z Siedlec wprawdzie próbowali rozgrywać akcje, ale gdy już wypracowali sobie czyste pozycje rzutowe, zwlekali z ich oddawaniem, a trafienia były niecelne. Taka sytuacja trwała też na początku drugiej kwarty, kiedy to z przewagi 12-punkowej goście zwiększyli prowadzenie do 15 punktów. SKK jednak – w miarę upływu czasu gry – zaczął dochodzić do siebie. Siedlczanie zaczęli lepiej rzucać, poprawili obronę i grę na tablicach. W końcówce tej części gry, w ciągu czterech minut, rzucili aż 14 punktów, a goście nie opowiedzieli żadnym i od stanu 16:28 wyciągnęli na 30:28. Po zmianie stron, przez trzecią kwartę i część ostatniej, wynik końcowy był sprawą otwartą. Jednak kiedy od stanu 61:57 siedlczanie znów – tym razem w ciągu niespełna trzech minut – z rzędu rzucili 11 punktów przy zerowym dorobku punktowym gości, stało się jasne, że gospodarze tego meczu nie przegrają.

I liga mężczyzn

19 kolejka

SKK Siedlce – Spójnia Stargard Szczeciński 72:62 (6:18, 24:13, 18:15)

SKK: Sulima 15, Przybylski 15, Ratajczak 14, Czerwonka 10, Basiński 8, Kowalczuk 4, Nędzi 4, Czyż 2, Holnicki-Szulc. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: Rosa Radom – Start Gdynia 72:80, MOSiR Krosno – Start Olimp Lublin 76:69, Polonia Przemyśl – MKS Dąbrowa Górnicza 99:93, AZS Kutno – Znicz Basket Pruszków 72:65, AZS Szczecin – SIDEn Toruń 71:69, Sudety Jelenia Góra – Sokół Łańcut 78:87, Pauza: Sportino Inowrocław