Aktualności
Dziękczynienie i modlitwa

Dziękczynienie i modlitwa

7 września parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sarnakach będzie gospodarzem Dożynek Diecezjalnych. Trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia, w które zaangażowana jest Kuria Diecezjalna w Drohiczynie, parafia Sarnaki oraz Starostwo Powiatowe w Łosicach i Urząd Gminy w Sarnakach.

W uroczystościach dożynkowych, którym przewodniczył będzie biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz, udział wezmą przedstawiciele duchowieństwa oraz władz i mieszkańców trzech województw, na których terytorium leży diecezja drohiczyńska: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Gospodarzem wydarzenia jest ks. prałat Andrzej Jakubowicz, proboszcz sarnackiej parafii.

– O 11.00 rozpocznie się Msza święta dożynkowa. Bardzo proszę tak zaplanować swój czas, żeby móc w tych wielkich uroczystościach uczestniczyć, budować się tym wszystkim, co się dokonuje, i umacniać swoją wiarę – zachęca ksiądz proboszcz, zapraszając do Sarnak.

– Jesteśmy w toku przygotowań. Wspólnie ze służbami mundurowymi szukamy dobrych rozwiązań logistycznych, ponieważ spodziewamy się dużej ilości gości, zarówno duchownych, jak i świeckich – mówi wójt gminy Sarnaki Andrzej Lipka. – Chcemy nadać temu wydarzeniu jak najciekawszą oprawę. Będzie korowód starych maszyn, urządzeń rolniczych, zaplanowano też pokazy nowoczesnego sprzętu rolniczego oraz poczęstunek dla wszystkich. każdego, kto zawita do Sarnak, czeka wiele atrakcji – zapowiada włodarz gminy.


Program uroczystości

 

9.00 Powitanie gości na granicy parafii

Różaniec w kościele parafialnym

9.30 Koncert

10.00 Historia Sarnak w obrazach

10.40 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Litania loretańska

11.00 Msza św. w kościele parafialnym

przejście na plac gminny przy ul. 3 Maja

ogłoszenie wyników Konkursu Wieńców Dożynkowych

15.00 Program artystyczny

występy zespołu śpiewaczego Aura i zespołu mandolinowego z GOK w Sarnakach, ZPiT Podlasiacy z Bialskiego Centrum Kultury, ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz, ZPiT Pasieka z Platerowa

20.00-24.00 Zabawa z Zespołem Muzycznym Trio Dance

DK