Aktualności
Dzień wdzięczności za formację seminaryjną

Dzień wdzięczności za formację seminaryjną

15 maja w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II odbędzie się uroczystość z okazji 200-lecia powołania WSD i 100-lecia wskrzeszenia seminarium w Janowie.

Do udziału w spotkaniu, które będzie okazją do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu i ludziom za formację seminaryjną, zaproszeni zostali wszyscy kapłani, którzy ukończyli seminarium siedleckie, pracujących w naszej diecezji, jak i poza nią. Uroczystość odbędzie się w dniu pierwszej rocznicy śmierci ks. prałata Konstantego Kusyka, rektora WSD Siedlce. „Niech dzień ten stanie się okazją do odkrywania naszej diecezjalnej tożsamości, która rodziła się przez czas studiów i formacji w seminarium, a także możliwością wspomnień związanych z okresem przygotowania księży do pracy duszpasterskiej w diecezji” – czytamy w zaproszeniu rektora ks. kan. dr. Piotra Paćkowskiego. W gmachu WSD otwarta zostanie z tej okazji także wystawa o historii siedleckiego seminarium. 
Spotkanie dla grupy księży, którzy przyjęli święcenia do 1990 r., rozpocznie Msza św. o 12.00. Na 14.00 zaplanowano konferencję formacyjną, którą wygłosi o. Michał Legan OSPPE (Jasna Góra). O 15.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu: Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie. Księża, którzy święcenia otrzymali w latach 1991-2018, spotkają się o 17.00 i również będą mieli okazję wysłuchać konferencji o. M. Legana. „Zapraszam i zachęcam wszystkich Czcigodnych Kapłanów do wzięcia udziału w tym szczególnym Kapłańskim Dniu Wspólnoty, w którym podkreślimy wagę i znaczenie wychowania i formacji seminaryjnej. Niech Bóg pozwoli, by ten dzień stał się także naszym wołaniem i modlitwą o kolejne powołania do kapłaństwa” – podkreśla ksiądz rektor. 
 

LI