Aktualności
Edukacyjna szansa

Edukacyjna szansa

Dzięki współpracy z UMCS w Lublinie uczniowie międzyrzeckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej będą korzystać ze specjalnie przygotowanej oferty edukacyjnej.  

– Porozumienie, jakie podpisaliśmy, pozwoli naszym wychowankom i nauczycielom na udział w wykładach, warsztatach i spotkaniach z pracownikami UMCS i przedstawicielami Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, a także osobami zajmującymi się rekrutacją na studia – informuje dyrektor szkoły Robert Matejek.

Uczniowie mają już sobą pierwsze warsztaty o tematyce językowej. Poruszono na nich cztery zagadnienia: „Twoja mowa cię zdradza, a czasem nagradza, czyli o roli akcentu w życiu codziennym, reklamie i filmie”, „Techniki interaktywne w nauce słownictwa specjalistycznego w języku angielskim”, „Improving English Pronunciation” i „Dlaczego warto uczyć się języka portugalskiego, czyli nie tylko o Portugalii i Brazylii”. – Był to bardzo mile spędzony czas i duża dawka wiedzy. Poznaliśmy nowe miejsca oraz osoby. Czekamy na kolejne warsztaty – przyznają uczniowie ZSE.

Autorski program, w którym udział bierze międzyrzecka szkoła, realizowany jest od 2008 r. i do tej pory wzięło w nim udział ponad 100 placówek z Polski i z zagranicy. Jego celem jest oferowanie różnorodnych form współpracy na płaszczyźnie edukacyjnej, sportowej i kulturalnej. Koordynatorem programu w międzyrzeckiej placówce jest Izabela Hodun.

Magdalena Frydrychowska