Aktualności
Emerytura i renta na święta

Emerytura i renta na święta

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uspokaja: emeryci i renciści, którzy świadczenie otrzymują zazwyczaj 25 dnia miesiąca, dostaną je jeszcze przed świętami.

Jak wyjaśnia Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego, emerytury i renty znajdą się na kontach świadczeniobiorców najpóźniej 23 grudnia.

– Zakład standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach, tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Co się z tym wiąże, wielu klientów ZUS kontaktuje się z poszczególnymi placówkami, a także z ministerstwem rodziny, pracy i polityki społecznej, dopytując, czy emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach, a przed Nowym Rokiem – informuje rzecznik ZUS.

Artur Rejmer, dyrektor departamentu finansów funduszy w centrali ZUS, uspokaja, wyjawiając, iż w porozumieniu z ministerstwem pracy podjęli decyzję, by wszystkie świadczenia zostały wypłacone najpóźniej do 23 grudnia. – Tak, by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt – dodaje.

P. Olewiński podkreśla, iż świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, by maksymalnie do 23 grudnia można było dostarczyć je zainteresowanym. – Osoby, które odbierają świadczenia za pośrednictwem banku, otrzymają je natomiast 22 i 23 grudnia – precyzuje.

WA