Energiczna Energa

Koszykarki z Siedlec nie dały rady dobrze usposobionemu zespołowi z Torunia. SKK Siedlce wciąż bez wygranej.

Po dobrym występie siedlczanek w Krakowie pojawiły się duże nadzieje na zwycięstwo MKK w konfrontacji z Energą Toruń. Niestety skończyło się tylko na dobrych zamiarach, bowiem mecz w Siedlcach toczył się przy dominacji drużyny z Torunia, która grała składnie, dynamicznie i - co najważniejsze - skutecznie.

Dla odmiany zawodniczkom MKK brakowało większej celności rzutów, było wiele niedokładności, szwankowała również obrona. Już od początku meczu Energa narzuciła swój sposób grania, zwyciężając w pierwszej kwarcie 12 punktami. To wyraźnie ustawiło spotkanie. Wprawdzie w drugiej kwarcie siedlczanki wyciągnęły na 23:29, ale do przerwy przegrywały 32:47. W dwóch kolejnych kwartach zespół gości, w którym prym wiodła Serbka Jelena Velinović (zdobyła 22 punkty), wciąż grał dynamicznie oraz konsekwentnie, zwiększając swoją przewagę o kolejne sześć punktów.

Na tarczy z Łańcuta

Nie wiedzie się koszykarzom SKK w tegorocznych rozgrywkach – pięć spotkań i tyle samo porażek, ostania z Sokołem w Łańcucie. Siedlczanie zaczęli mecz obiecująco, bo po pierwszej kwarcie prowadzili 24:23, a do przerwy, kiedy to Sokół uzyskał przewagę 46:42, końcowy wynik pozostawał sprawą otwartą. Niestety trzecia kwarta rozwiała wszelkie nadzieje. Gospodarze roznieśli SKK, wygrywając 20:9. W tej sytuacji ostatnia część spotkania przy prowadzeniu miejscowych 71:51 praktycznie była już formalnością.

TBLK

4 kolejka

MKK Siedlce – Energa Toruń 65:86 (12:24, 20:23, 16:22, 17:17).

MKK: Brooks 11, Jaeschke 11, Demirović 10,  Butler 8, Misiek 8, Zarycka 7, Mukosiej 6, Bibrzycka 4, Tomiałowicz. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: Artego Bydgoszcz – Basket Konin 103:62,CCC Polkowice – AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 69:67, Glucose ROW Rybnik – Widzew Łódź 75:53, Basket Gdynia – AZS UMCS Lublin 71:75, Wisła Kraków – Ślęza Wrocław 83:64.