Rozmowy
Źródło: Bigstockphoto
Źródło: Bigstockphoto

Eros i etos

W swoich publikacjach mówi Ojciec, że seks zbliża do Boga. Tymczasem wielu katolików uważa, że przyjemność czerpana z seksu jest grzechem. Wątpliwości wywołuje to, co małżonkom wolno, a czego nie przy zbliżeniach fizycznych. Co nauka katolicka mówi o seksualności człowieka?

Jest Ojciec autorem wielu publikacji, w których podkreśla piękno aktu seksualnego. Pokazuje też, w jaki sposób rozwiązywać małżeńskie problemy. Także te dotyczące seksualności. Poza tym prowadzi Ojciec rekolekcje dla małżeństw oraz stronę internetową „Szansa Spotkania”, gdzie możemy przeczytać o miłości, seksualności i małżeństwie. Dlaczego problem człowieka i jego seksualności jest tak ważny?

Każdy człowiek posiada seksualność, a w małżeństwie jest ona sposobem okazywania miłości i tworzenia relacji z drugim człowiekiem. W tym obszarze toczy się walka dobra ze złem, życia ze śmiercią. I nie jest obojętne, czy na seksualność popatrzymy oczami Boga, który stworzył człowieka i chce dla niego szczęśliwego życia seksualnego, czy oczami ludzi brudnych, oddalonych od Niego, którzy nie szanują swojego ciała. Dzisiaj katolicy mają zadanie, aby przywrócić Bogu Jego dar.

W 2000 r. wydał Ojciec książkę pt. „Akt małżeński. Szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem”. Publikacja traktująca o tym, że Pan Bóg nie jest wrogiem małżeńskiego seksu, przeszła jednak bez echa. Tymczasem książka „Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga” wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów. ...

MD

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł