Kultura
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

eSKa-lacja humoru

Już 20 kwietnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się III Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów z Mazowsza „eSKa”.

– Seniorzy bardzo chętnie uprawiają amatorską twórczość kabaretową – przekonują organizatorzy imprezy. – Dlatego Festiwal ją popularyzuje i promuje. Jest także formą ukazania pogodnego, aktywnego i bardzo różnorodnego sposobu spędzania czasu wolnego przez osoby starsze. Kabaretowa forma twórczości artystycznej dostarcza samym seniorom ogromną radość, daje możliwość satysfakcji z pracy twórczej, dowartościowuje ich, natomiast w oczach odbiorcy budzi uznanie i szacunek – dodają. Co ważne, zespoły biorące udział w Festiwalu otrzymują nagrody pieniężne, statuetki i pamiątkowe dyplomy.

Po raz pierwszy „eSKa” odbyła się w 2006 r. Od razu zyskała aprobatę zarówno wśród wykonawców, jak i mieszkańców Sokołowa. Także II edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – w Festiwalu uczestniczyło 17 zespołów z Mazowsza. Przy realizacji dotychczasowych odsłon do komisji artystycznej zapraszani byli aktorzy komediowi – Andrzej Grabowski, a po nim Artur Barciś – którzy na zakończenie drugiego dnia imprezy występowali jako gwiazdy koncertu galowego.

– Liczymy, że III Festiwal, realizowany w bieżącym roku, także dostarczy wykonawcom i organizatorom satysfakcji – mówią pomysłodawcy „eSKi”.

Bartosz Szumowski